Ballina Etiketimet Top

Etiketim: top

Noti në dimër/ Dy ish futbollistët sfidojnë temperaturat e ulëta në...

Rapo Taho dhe Kastriot Tajari janë miq të vjetër e ish kolegë. Dy ish futbollistët e Apolonisë dhe të Flamurtarit i bashkon sot një...

Vdes 19 vjeçari, 22 vjeçarja në gjendje të rëndë pas marrjes...

Një 19-vjecar ka vdekur dhe një e re është në gjendje të rëndë në spital pasi morën tableta të njohura si ‘Red Bull’ MDMA...

Të mbyllur në karantinë pas kthimit nga Kina. Britaniku tregon jetën...

E kanë quajtur Korona Park, zonën ku janë izoluar 83 britanikët e kthyer nga Kina. Ata do mbahen aty për dy javë në kushte...

Vucic tallet me Kosovën e BE’në: As zoti në qiell se...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, deklaroi sot se nuk e di kush do të jetë Përfaqësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi por është...

U evakuua nga vatra e Koronavirusit, por studentja shqiptare do mbyllet...

Tek avioni turk i cili evakuoi 45 persona nga qyteti i Wuhanit në Kinë, vatra e koronavirusit, ishte edhe studentja shqiptare Silva Doçi. Ministria e...

Arrihet marrëveshja: Albin Kurti pranon kushtet e LDK’së, Glauk Konjufca jep...

Pazaret politike për ndarjen e pushtetit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë përfunduar me sukses, kushtet nga dy partitë janë pranuar. Nga...

Arrestohet 25-vjeçari nga Studeniçani, policia i gjen 14 emigrantë në makinë

Gjatë mbrëmjes së djeshme në afërsi të parkingut “Miletkovo” në autostradën Gjevgjeli-Demir Kapi është arrestuar 25-vjeçari S.A. nga fshati Studeniçan i Shkupit. I arrestuari po...

LSDM: OBRM-PDUKM bllokon ligjet që janë në interes të qytetarëve

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se “OBRM-PDUKM vazhdon me strategjinë humbëse të bllokimit të ligjeve që janë në interes të qytetarëve”. Nga LSDM thonë...

BDI me ligj për veting për politikanë, gjykatës dhe prokurorë

Grupi parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim në Kuvendin e Republikës ka dorëzuar propozim ligjin e shumëpërfolur për veting në procedurë të përshpejtuar parlamentare. Siç...

Hoxha: Kujt i shërben kjo lojë që po dëshpëron votuesin shqiptar

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha nëpërmjet një postimi në Facebook i është përgjigjur Arben Taravarit në lidhje me deklaratën e tij se...

Momenti historik, flamuri i Britanisë hiqet nga Këshilli Evropian në Bruksel...

Britania e madhe në mesnatë zyrtarisht doli nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë në mediat është publikuar edhe momenti ku flamuri i Britanisë së Madhe tërhiqet...

Do të hetohet korrupsioni në rastin “Matka”

Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit hapi dy lëndë të reja rreth të cilave do të veprojë sipas zërave – rasti Matka dhe korrupsioni...

Demiri: PSP-ja nuk ka më mbështetjen që kishte dikur

Në një debat mes analistëve në emisionin “Programi 200” në Alsat-M mbi fatin e PSP-së, kur ka aq shumë diskutime nga politika, avokati Demiri...

Haradinaj thellon akuzat kundër Thaçit: Mos mendo që e mashtron më...

Nga bastioni i tij, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje direkte Presidentit Thaçi që të mos tentojë të mashtrojë popullin me...

VIDEO/ Serbët atakojnë Talat Xhaferin në Kuvendin e Malit të Zi....

Deputetët malazezë të premten miratuan protokollin mbi pranimin e Maqedonisë veriore në NATO. Deputët serbë votuan kundër, por atyre iu pengoj shumë prania...

Një vit pa deputetin Sali Ramadani Kërçova

Sali Ramadani ishte një protagonist i politikës në Maqedoni në periudhën nga mesi i viteve të 90-ta si deputet i PPD apo më vonë...

Filip Petrovski kandidat për President i Bojkotiram

Filip Petrovski është kandidati tjetër që do të garojë për postin e Presidentit të Republikës së Maqedonisë Veriore. Ai është kandiduar dhe do të...

Degjenerohet parlamenti, Rama: Sali, gruas time i ha atë që s’thuhet

Ka degjeneruar situata në Kuvendin e Shqipërisë. Pas Petrit Vasilit që i tha “mos na çaj b****” Ulsi Manjës, kryeministri Edi Rama në replikën me...

“Lëvizja për ajër të pastër” të premten, në orën 12:05 do...

"Lëvizja për ajër të pastër" të premten, në orën 12:05 do të bllokoj para derës së emituesit më të madh potencial të DIOXIN-it dhe...

Prokurori Publik Joveski tregon kush mund të vendosë për PSP-në!

Ljubomir Joveski, kryeprokurori i shtetit, për “SDK” tha se Gjykata e Lartë nuk mund të marrë vendim për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Kjo...

Po ngritet baza e NATO-s në Shqipëri, ja çfarë synojnë!

Gazeta e ushtrisë amerikane, “Stars and Stripes” i ka kushtuar një shkrim lajmit se NATO ka nisur punën për ngritjen e një baze ajrore...

Kujdes: Skemë mashtrimi në celularë?! Paratë vidhen nga telefonatat me prefikse...

Një skemë mashtrimi dyshohet se është duke ndodhur përmes thirrjeve telefonike që po bëhen në numrat e qytetarëve nga prefikse të vendeve të largëta...

Policia jep detaje për aksidentin në Tetovë

Sot (29 janar) në ora 17 e 45 minuta në bulevardin ,,Iliria” tek mbikalimi hekurudhorë ka ndodhur aksident trafiku në mes të veturave të...

Spasovski: Policët privatisht kanë qenë në Shuto Orizare

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot deklaroi se po punohet në zbardhjen e plotë të ngjarjes së mbrëmshme në komunën e Shuto...

Grubi: Ja pse nuk votova për Syrija Rashidin

Janē zgjedhur shtatë emrat që do të selektojnë anëtarët dhe kryetarin e Komisionit Anti-Korrupsion. Sabina Fakiq dhe Besim Nebiu u propozuan nga Qeveria, Dragi...
Hit Oil

Të fundit