Çeliku apel qytetarëve: Kushdo që ndjen padrejtësinë e institucioneve nesër të...

Profesoresha universitare Gjyla Çeliku e cila njihet për reagimet e saj për ngjarjet që ndodhin në vendin tonë dhe më gjërë. Kësaj rradhe profesoresha Çeliku...

Reagon ashpër vëllau i të dënuarit në rastin “Alfa”: “Nëse drejtësia...

Vëllau i të dënuarit në rastin Alfa, Agim Islamit, Bekim Islami i revoltuar pas vendimit të Gjykatës Themelore shkruan: Pas shumë premtimeve nga Zoran...

Zvicra, në mesin e top pesë shteteve më të pakorruptuara në...

Indeksi i Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2020 shpërfaq një pamje të zymtë të korrupsionit në gjithë botën. Kështu thuhet në raportin e organizatës...

Dauti: “Nuk dorëzohena për rastin ALFA edhe pse s’ka drejtësi”

Ramiz Dauti: Kr*imi i radhës dhe thyerja e qdo të drejte njerëzore vazhdon, por nga GJYKATA THEMELORE KËSAJ RADHE, dyshja LOVEstory në këtë gjykatë...

Prindërit nuk i kthehen normalitetit të gjumit deri në 6 vjet...

Gjumi për prindërit e ri nuk i kthehet normalitetit deri në gjashtë vjet pas lindjes së fëmijës së parë, thotë studimi më i ri....

Editorial

Hulumtime

Agim Veliu: VV pret fitore si në Kore të Veriut, Vjosa...

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, ka thënë se Vetëvendosja “do të fitojë si në Kore të Veriut, me 100% të votave”. Ministri i Punëve...

Nuk vlejnë rregullat nga Qeveria, mblidhen bashkë për një drekë!

"Më 05.10.2020 qeveria pranoi masat e Komisionit për sëmundje infektive, duke ndaluar mbrëmjet muzikore dhe duke kufizuar numrin e mysafirëve në objektet hotelerike! Që...
Baby Shop Charli

Më të rejat

Publikohen shifrat ditore të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.652 mostra të...