Kurti: Vuçiqi është student politik i Sheshelit, e unë i Demaçit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për televizionin “N1” të Sarajevës, ka thënë se është e vështirë të arrihet një marrëveshje Kosovë...

Edi Rama: “Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka po përdoren si mish...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u pyet pse nuk reagoi lidhur me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin pas fitores 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë...

Policia e bën për spital 22 vjeçarin nga Tetova

U ndalua nga policia për kontroll, por u ushtrua dhunë ndaj tij. Kështu thotë 22 vjeçari Albinot Murati nga Sllatina e Tetovës që kishte...

Si u tall futbollisti i Zvicrës me lojtarët e Serbisë!? (VIDEO)

Ashtu si edhe në Rusi, futbollistët shqiptarë të Zvicrës kanë pasur mbështetjen e gjithë ekipit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin në kryeqendër të...

Hakerat nxjerrin në shitje sekretet e shtetit shqiptar, ja çmimi

Pas sulmit kibernetik ndaj faqeve të shërbimeve qeveritare online, hakerat kanë nxjerrë në shitje të dhënat e serverëve që ata disponojnë. Përmes një postimi në...

Editorial

Hulumtime

Dyshohet se gruaja te Gjinekologjia u vra me dy plumba në...

I dyshuari për vrasjen e ndodhur para Klinikës së Gjinekologjisë dyshohet se është ish-burri i viktimës. Siç mëson Klankosova.tv, viktima është qëlluar me dy plumba...

A mund të merren ibuprofeni dhe paracetamoli njëherësh dhe ku është...

Jeni zgjuar me dhembje koke apo me ethe? Me siguri keni marrë më shpesh ilaçin që e keni pasur në shtëpi kundër dhembjeve, paracetamolin...


Më të rejat

Vrau të dashurën për xhelozi, flet shqiptari: “I pashë një mesazh”

I riu shqiptar i cili vrau mizorisht të dashurën e tij ka mbërritur në Gjykatën e Pireut pak pas orës 10:30 të mëngjesit nën...