Haradinaj: Nuk duhet t’i ndalohet kandidimi Albin Kurtit

Njëri nga figurat më të rëndësishëm të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, në “Kallxo Pernime” ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për...

Shkarkime dhe emërime në disa institucione të vendit

Në seancën e sotme Qeveria i pranoi propozim vendimet e Komisionit qeveritar për emërime dhe janë marrë disa vendime. Ndërsa vendimet për emërime janë si...

Cilët janë njerëzit me imunitet natyral ndaj Covid-19?

Pas një viti pandemie dhe miliona të infektuarve, mbeten akoma në hije rastet e atyre që duket se janë të paprekshëm nga virusi Sars...

A do të rikthehet Khabib në UFC?

Kampioni i shumëfishtë i UFC-së, Daniel Cormier mendon se Khabib Nurmagomedov mund të rikthehet përsëri në aksion. 32 vjeçari u pensionua nga ky sport në...

Prindërit nuk i kthehen normalitetit të gjumit deri në 6 vjet...

Gjumi për prindërit e ri nuk i kthehet normalitetit deri në gjashtë vjet pas lindjes së fëmijës së parë, thotë studimi më i ri....

Editorial

Hulumtime

Agim Veliu: VV pret fitore si në Kore të Veriut, Vjosa...

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, ka thënë se Vetëvendosja “do të fitojë si në Kore të Veriut, me 100% të votave”. Ministri i Punëve...

Nuk vlejnë rregullat nga Qeveria, mblidhen bashkë për një drekë!

"Më 05.10.2020 qeveria pranoi masat e Komisionit për sëmundje infektive, duke ndaluar mbrëmjet muzikore dhe duke kufizuar numrin e mysafirëve në objektet hotelerike! Që...
Baby Shop Charli

Më të rejat

Përplasje “titanësh”, Ibra dhe Luaku përleshen gjatë derbit

Minutat e fundit të pjesës së parë të derbit në mes të Milanit dhe Interit kanë qenë të tensionuar. Një përp*lasje mes su*lmueseve të të...