Zöpper

Vde*s në aeroportin e Shkupit udhëtari nga Suedia!

Para 30 minutave ka ndërr*uar jetë në aeroportin e Shkupit "Aleksandri i Madh" një udhëtarë që kishte mbërritur nga Suedia, shkruan Pa Censurë. Situata...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të mbahet distancë...

Fatmir Bytyqi i LSDM kundër punësimit të shqiptarëve në Telekom, EVN

Zëvendës kryeministri për Çështjet Ekonomike Fatmir Bitiqi tha sot se si qeveri ata po ndërtojnë konceptin e një shoqërie për të gjithë dhe se...

Ndërroi jetë Vaid Saiti, ish kryetari i komunës së Likovës

Sot (19 shtator 2020) ka ndërruar jetë Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati Orizare e...

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve...

Në 24 orët e fundit janë bërë 1384 testime dhe janë regjistruar 99 raste të reja të covid-19 në: Shkup 33, Kumanovë 7, Shtip 5,...

Editorial

Hulumtime

Ja kur vendoset për qëndrimin ditor në çerdhe

Të hënën Komisioni për sëmundje ngjitëse do të vendosë nëse fëmijët nëpër çerdhe do të mund të qëndrojnë tërë ditën në këto institucione përkujdesi....

Ja kur fillon pagesa e ndihmës sociale për muajin gusht

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ka afat deri më 1 shtator te bankat t'i dorëzojë të dhënat për shfrytëzuesit e ndihmës sociale me...
Zöpper

Më të rejat

Më shumë se një muaj nga shpërthimi në Bejrut, ende raportohet...

Ushtria e Libanit sot deklaroi se 9 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur pas shpërthimit të muajit të kaluar në Portin e Bejrutit. Ushtria përmes...