Qun Lajçi i ashpër me Thaçin: “Ti mashkull i Brojës! Gjithçka mundesh me qenë, veç njeri jo!

Aktori Çun Lajçi ka reaguar sot pas adresimit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi mbrëmë, ku tha se është i lumtur që nuk i ka besuar asnjëherë.

Baby Boo

Përmes një postimi në Facebook, Lajçi i tha Thaçit se nuk ke zemër me dhënë dorëheqje.

“Ti s’e ke njerëzorën me dhanë dorëheqje. A din pse? Se s’din ç’asht me pasë zemër e shpirt njeriu! Ik, se je lodhë tue u mshef!”, ka shkruar Lajçi.

Postimi i plotë:

“Ti mashkull i Brojës!

Veç orën e shtrejtë, n’dorë e shtine n’gjynah mbramë, por kosovarin, Zot e krenar mbi ket dhe, jo.

Gjithçka mundesh me qenë, veç njeri jo!

I lumtun jam që kurrë s’të kam besua, kurrë kafen pi s’ta kam, e kurrë s’kam dashtë surratin me ta pa!

Shiko, se qe besa i ban nder lëkurës tande, jo atdheut jo, atë e ke poshtnue plot 20 vjet!

Dhe s’di pse duhej, Ismail këshilltari me ta shkrue at tekst patetik. Ti s’e ke kancerin si Rugova m’u zverdhë e m’u mundua me i shti gurët në gjynah!

Ti s’e ke njerëzorën me dhanë dorëheqje. A din pse? Se s’din ç’asht me pasë zemër e shpirt njeriu! Ik, se je lodhë tue u mshef!.

Restorant Lumare