Prizren: Një 17-vjeçar vdes në vendin e punës


Një 17-vjeçar nga fshati Lubizhdë i Prizrenit ka humbur jetën në vendin e tij të punës në një fabrikë në Prizren.

Mësohet se makina e stiroporit i ka shkaktuar plagë vdekjeprurëse të miturit.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me hetimet për rrethanat e vdekjes së tij.

Nga janari i këtij viti, ky është personi i shtatë që ka humbur jetën në vendin e punës.