Partia “Maqedonia e vetme” reagon: Shokuese që Zaev kishte njohuri që shqipëtarët ishin armatosur me 27 prill


Dje pas deklaratës se kryeministrit Zaev se shqiptarët ishin armatosur më 27 prill për t’i mbrojtur deputetët shqiptarë reaguan nacionalistet e partisë “ Maqedonia e vetme”.

Zoran Zaev dje e tronditi publikun me deklaratën se gjatë ngjarjeve të përgjakshme në parlament më 27 prill të vitit të kaluar, në një telefon celular ai mori informacione se shqiptarët e armatosur u po vinin nga “Bit Pazar” në Parlament për të mbrojtur deputetët e BDI dhe Zijadin Sela, thuhet në deklaratën e sotme të partisë politike “Maqedonia e vetme”

Kjo parti deklaron se për popullin maqedonas është jashtëzakonisht e rrezikshme pasi kryeministri nuk e ka zbatuar ligjin dhe nuk bën asgjë për të çarmatosur shqiptarët e armatosur në vend.

Partia politike në deklaratë paralajmëron kryeministrin të mos hyjë në një aventurë të rrezikshëm kundër popullit maqedonas, sepse, ata thonë, Maqedonia së shpejti do të lirohet nga qeveria okupuese e kukullave në vend, së bashku me bosët e saj të huaj.

“Maqedonia e vetme do të fitojë dhe të gjithë ata që morën pjesë në politikat mbi një bazë anti-maqedonase dhe anti-shtetërore do të përgjigjen”, thuhet në deklaratën e partisë.

Baby Boo