Infektohet me Covid-19 mjeku kirurg i Spitalit të Fierit: Jam mirë, por kam vështirësi në…

Mjeku kirurg i Spitalit Rajonal të Fierit, Gjergj Kaci, është infektuar me koronavirus. Lajmin e bëri me dije ai vetë përmes një shënimi në facebook, ku tregon se sot mori përgjgijen e tamponit i cili kishte rezultuar pozitiv.

Baby Boo

Kaci shpjegon se kishte shenja prej 1 jave dhe se tani ishte në gjendje të stabilizuar shëndetësore, megjithëse ka pak vështirësi gjatë darkës.

Në njoftimin e tij, mjeku i njohur falenderon të gjithë miqtë dhe kolegët për mbështetjen dhe i kërkon falje të gjithë atyre që mund të jenë shqetësuar pasi mund të kenë pasur kontakte më të gjatë ditëve të para.

Statusi i Gjergj Kacit