Frikë nga FIFA? Kështu e festoi Xhemajli golin kundër Kosta Rikës


Blerim Xhemajli festoi ndryshe golin ndaj Kosta Rikës.
Blerim Xhemajli shënoi në barazimin e Zvicrës ndaj Kosta Rikës (2:2) në duelin e tyre të xhiros së fundit në fazën e grupeve të Kampionatit botëror 2018.Por, pas shqiponjave nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri nga dueli me Serbinë, Xhemajli nuk e përcolli shembullin e tyre.

Mesfushori shqiptar mund të jetë frikësuar nga një dënim i mundshëm nga FIFA, përcjell “lajmi.net”.FIFA i gjobiti Xhakën dhe Shaqirin për veprimet e tyre.

Baby Boo