“Aldo Bare dha 300 mijë euro tek Rama që të shkarkonte prokurorin”


Sali Berisha ka dhënë sot një intervistë për TV Klan, ku ka folur edhe për vettingun, dhe parregullësitë me të cilat po zhvillohet ky proces.

Sipas tij, shkarkimi i Prokurorit është bërë me kërkesë të Aldo Bares, pasi Prokurori në fjalë kërkoi dënim përjetë për të.

“Aldo Bare qëroi prokurorin e vet që kërkoi dënim përjetë kundrejt 300 mijë eurove që i çoi Edi Ramës.
Në këtë mënyrë Edi Rama ka përkeqësuar kushtet dhe këto mesazhe janë të qarta nga Franca e Holanda.
Janë të qarta se me Ramën për herë të tretë bllokohet hapja e negociatave me BE-në”, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.