Agim Nuhiu nuk i kursen edhe drejtorët e BDI-së, prangos Armend Shaqirin drejtorin e burgut në Strugë

Aksion kundër shpërndarësve të drogës dhe kontingjenteve të krimit në Strugë, ka rezultuar me spastrimin e vetë strukturave në polici dhe drejtësi, të korruptuara dhe mbështetëse të krimit.

Baby Boo

Në një operacion në Livadhi dhe në Strugë, disa persona janë vënë në pranga, përfshi edhe drejtorin e burgut të Strugës, Armend Shaqiri, sipas dyshimeve të para, jo vetëm që ka shpërdoruar detyrën duke lënë në liri dy shpërndarës droge, por dyshohet se me persona të tjerë i ka mbështetur ata me logjistikë për veprimtarinë e jashtëligjshme.

Një inspektor policie është gjithashtu nën dyshim. Informacionet flasin se në pranga është edhe një person me inicialet R. K i gjykuar për droge me rreth 200 kg.

Ndryshe ditë më parë zv/ministri i Punëve të Brendëshme, Agim Nuhiu tha se Askush nuk është dhe nuk do të jetë mbi ligjin. Do të goditet çdo profil i krimit!

“Ne aksionin e fundit policia e shtetit ka kapur tetë persona nga Shkupi, Struga, Velesi dhe Negotina që për dy vitet e fundit kanë plaçkitur familje të ndryshme me kërcënime për gjoja borxhe!

Askush nuk është dhe nuk do të jetë mbi ligjin. Do të goditet çdo profil i krimit!

Vazhdojmë të papërkulur…” është shprehur Nuhiu.

Nuk dihet nëse Nuhiu do të vazhdojë edhe në Tetovë, pasi siç mësohet se në disa shkolla shpërndaërsit e drogës kanë bashkëpunuar edhe me pjestarë të policisë./TS

Restorant Lumare