Zja*rri masiv rrezikoi qytetin e Koçanit, digj*en shtëpi, persona të lën*duar

Një zjarr masiv gjatë orëve të mbrëmjes i është afruar dy lagjeve të qytetit të Koçanit, duke rrezikuar banorë dhe shumë shtëpi.

Baby Boo

Nga informacionet e fundit bëhet e ditur se pas ndërhyrjes së ekipeve të zjarrëfikësve, qytetarëve dhe ekipeve të tjera të shpëtimit, zjarri në orët e vona të natës është lokalizuar dhe është vënë nën kontroll.

Situata ka qenë e rrezikshme gjatë mbrëmjes pasi që zjarri i ishte afruar edhe një depoje të naftës së kompanisë “Makpetrol”, por edhe një pompe private të benzinë.