Ziadin Sela me apel pas takimit me strukturat e ASh-së në Strugë: “Të qëndrojmë fuqishëm pas kryetarit të ardhshëm të partisë”


Ziadin Sela me apel pas takimit me strukturat e ASH ne Struge: Te qendrojme fuqishem pas kryetarit te ardhshem te partise. Kreu I Aleances per shqiptaret Ziadin Sela ne nje takim me strukturat partiake ne Struge, perndryshe takimi I pare pas doreheqjes nga kreu I partiese dha garanca se pavaresisht doreheqjes se tij do te mbeshtes fuqishem kryetarin e ardhshem te ASh shkruan strugalajm. Sela siguroi se aktiviteti I tij politik do vazhdoje te ritet fuqishem qe ASH te si subjekti me I fuqishem shqiptar ne RMV.

“Falemnderit te gjithe aktivisteve dhe perfaqsuesve zyrtar politik te deges per mbeshtetjen e parezerve qe me eshte dhene si kryetar I ASH.Aktiviteti im politik nuk perfundon me doreheqjen time si kryetar, sepse une nuk heq dore nga ideali mbi te cilin e kemi ndertuar subjektin tone politik, andaj shfrytezoj rastin te ju bej thirje nga ketu te gjithe anetareve dhe aktivisteve te ASH nga Struga deri ne Likove qe te qendrojne pas ushtruesit te rri te detyres si kryetar I ASH qe do te zgjidhet javen e ardheshme, ndersa une zotohem se do rris fuqishem aktivitetin tim politik dhe do luftpj me gjith kapacitetet e mia qe ASH te dale subjekti I pare ne RMV.Pas kuvendit qendror do ted alim edhe me te fuqishem edhe me te bashkuar me synimin per ta rezuar kete regjim’ theksoi Sela para strukturave te ASH-Struge ne nje takim ku ishin te pranishem kreu I tanishem dhe kreu I kaluar I deges si dhe funksionare dhe drejtues te strukturave te tjera ne Struge.

Baby Boo