fbpx

Zbulohet shkresa: “Të mos lejohen hyrje-daljet e studentëve nga godina”

Po vijon që prej ditës së enjte deri më sot protesta e studentëve, që janë ngujuar në disa prej fakulteteve të Universitetit të Tiranës.

Në disa video të publikuara sot nga ambientet e fakultetit të Inxhinierisë, shfaqen policë privatë teksa u kyçin derën studentëve, duke penguar hyrje-daljet e tyre.

Policia në bazë të një urdhri të firmosur nga administratorët e këtij fakulteti, nuk do të lejojë hyrje daljet e studentëve nga godina.

Sipas shkresës thuhet se “disa persona janë grumbulluar në katin e parë, si dhe faktin që në godinë nuk aktivitet mësimor dhe asnjë aktivitet tjetër administrativ apo akademik, ju lutem të merrni masa për respektimin e Kontratës së Shërbimit, për të mos lejuar hyrje-daljet e personave të paautorizuar në ambientet e territorit të godinave dhe ambientet e brendshme të tyre”.

 

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.