Zbardhet dëshmia tronditëse e 26-vjeçarit që vrau nënën dhe babain


Në kushte të rënduar psikologjike dhe duke folur përçarët, 26-vjeçari Qemal Sela, ka qenë i bindur se nuk kishte vrarë dy prindërit e tij.

Mësohet se i riu vuante prej kohësh nga depresioni, ndërsa para se të deportohej nga Anglia kishte qenë i shtruar për 3 muaj në një spital të shëndetit mendor.

Pasi ishte kthyer mbrëmjen e djeshme në banesën e tij, pas një mungese të gjatë, pasi kishte 5 vite që jetonte si emigrantë ilegal në Angli, i riu kreu sot aktin makabër, duke vrarë Flamur dhe Zeqimete Selën. Menjherë pas krimit autori u arrestua nga policia.