Brazil-Belgjikë/ Ringjallen shpresat braziliane, R. Augusto gjen golin

Po luhet në “Kazan Arena” një finale e parakohshme e kampionatit botërorë. Brazili dhe Belgjika po përballen me njëra-tjetrën në një përballje titanësh ku fitorja është synimi i vetëm për të dyja skuadrat. Momentalisht rezultati është 2-1 në favor të belgëve. Në gjysmëfinale, fituesi i kësaj përballjeje do të gjej Francën.

Brazil-Belgjikë 1-2 (R. Augusto 76′ / Fernandinjo 13′ aut, De Bryjn 31′)

Baby Boo