Zaev uron Ramën në gjuhën shqipe

Edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një mesazh në gjuhën shqipe në rrjetin social Twitter ka uruar Edi Ramën për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Baby Boo

Kryeministri Zaev shkruan: Uroj mikun tim të dashur @ediramaal për fitoren në zgjedhje. Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do vazhdojnë edhe më tutje përpara si aleat në NATO dhe drejt eurointegrimeve. Rajonin tonë e pret ardhmëri e ndritshme përmes bashkëpunimit intenziv.

https://twitter.com/Zoran_Zaev/status/1387111004497121283?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1387111005780643843%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Ftv21.tv%2Fzaev-uron-ramen-rmv-dhe-shqiperia-do-vazhdojne-edhe-me-tutje-perpara-si-aleat-ne-nato-dhe-drejt-eurointegrimeve%2F