Zaev: Nga 1 shtatori mësimi të nisë me prezencë fizike

epa06882875 Prime Minister of the Former Yugoslav Republic Of Macedonia (FYROM), Zoran Zaev arrives for the second day of a NATO summit in Brussels, Belgium, 12 July 2018. NATO countries' heads of states and governments gather in Brussels for a two-day meeting. EPA/TATYANA ZENKOVICH / POOL

Kryeministri Zoran Zaev sot para mediave tha se nga 1 shtatori, ai personalisht, është për nisjen e mësimit me prani fizike.

“Unë jam për prani fizike, mendoj se do të kemi gjendje stabile deri atëherë, sidomos tani me vaksinim”, tha Zaev.
Kryeministri shtoi se nuk dëshiron që qëndrimi i tij të ndikojë ndaj Komisionit për Sëmundje Ngjitëse.
“Anëtarët e komisionit janë parimorë dhe nuk do të lejojnë që mendimi im të ndikojë te vendimi i tyre”, tha Zaev.

Baby Boo