VUÇIQ: DO TË TENTOJ TË SHKOJ NË DRENICË

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se do të tentojë të shkojë në fshatin Banjë të Skënderajt, pavarësisht se atij i është ndaluiar shkaurja atje me vendim të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Baby Boo Tinex

“Do të tentoj që të shkoj në fshatin Banjë dhe ta vizitoj Millan Kovaçeviq dhe t’ia jap dhuratata. Do të tentoj në rrugë dytësore nuk di a mund të shkoj atje apo jo”, ka thënë Vuçiq duke i porositur gazetarët e mediave serbe që mos të shkojnë me të.

Rrugët që të çojnë në fshatin Banjë janë bllokuar nga qytetarët e Drenicës. Mediat në Serbië kanë shkruar se prapa protestave qëndron kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.

Restorant Lumare