VMRO-DPMNE: Zaev ikën nga debati për referendumin

Zoran Zaev, i cili fjalën debat nuk e ka tërhequr nga goja e tij, tani po largohet nga debati si një djall i temjanit. Zaev iku nga debati që e thirri kryetari ynë, Hristijan Mickoski. Zaev është një frikacak që nënshkroi kapitullimin e Republikës së Maqedonisë për një kolltuk. Aktualisht Zoran Zaev është kryeministër me zemër të tërbuar, reagojnë nga OBRM-PDUKM.

Baby Boo

“Kjo mjafton se Zaev nuk dëshiron të përballet me qytetarët dhe se nuk dëshiron të përgjigjet në pyetjet që kanë të bëjnë me referendumin. Por çështja kryesore është se, kush e ndalon Zoran Zaevin të dalë dhe të përballet me kryetarin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, i cili ka ftuar haptazi në duel televiziv gjegjësisht debat? Kush e këshillon Zaevin që si frikacak të ikë nga duel televiziv, ku duhet për të hedhur poshtë argumentet e OBRM-PDUKM-së se kjo marrëveshje është kapitullative dhe fshin identitetin, gjuhën, historinë, minoritetet dhe çdo gjë tjetër?, thuhet në deklaratëne OBRM-PDUKM-së. /Telegrafi/