Era Istrefi dhe Presidenti Meta festojnë kualifikimin e Zvicrës


Era Istrefi dhe Presidenti Meta festojne kualifikimin e Zvicres

Triumfi I Zvicres dhe logjikisht edhe I shqiptarëve të kësaj kombëtareje në kupën e botës, me kalimin në 1/8, është festuar edhe nga shumë shqiptare ne trojet tona por edhe jashtë.

Kështu ndodhi edhe ne ambjentin Pallatine Brigadave në Tiranë ku presidenti Meta kishte organizuar një mbrëmje me atmosfere botërori me të ftuar kryesisht nga bota e muzikes, kulturës dhe sportit.

E ftuar special ishte këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Era Istrefi e cila është ka qënë protagonist e kupës së botës jashtë fushe.

Era Istrefi ka kënduar këngën zyrtare që shoqëron të gjithë këtë eveniment të madh duke bërë krenar cdo bashkëkombas të vet.

Në fund presidenti Meta, Era Istrefi, dhe motra e saj Nora Istrefi, Ismail Keta, Kastriot Tusha etj festuan kualifikimin e shqiptarëve të Zvicres, aq më tepër që protagonist I kualifikimit ishte edhe Blerim Xhemaili.