fbpx

VMRO-DPMNE: LSDM kreu ndryshim të dhunshëm të emrit kushtetues

LSDM ka kryer ndryshim joligjor, kundër kushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues të shtetit, reagon VMRO-DPMNE.

“81 deputetë dje sollën vendim të turpshëm dhe joligjor me të cilën e mohojnë vullnetin e popullit maqedonas të shprehur në referendumin e 30 shtatorit i cili nuk ishte i suksesshëm dhe me këtë askush në shtet nuk ka legjitimitet të veprojë në kundërshtim me të njëjtën.

Me Marrëveshjen e Prespës i shkaktohet dëm i madh shtetit dhe popullit maqedonas. VMRO-DPMNE do të bëjë çmos që është në forcën e saj që kjo e padrejtë të korrigjohet.

Padrejtësia nuk guxon të mbetet. LSDM tregoi se e udhëheqë shtetin në drejtim të gabuar. Prandaj duhet të largohet. VMRO-DPMNE kërkon shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare bashkë me ato presidenciale për këtë pushtet kriminogjen që i shkaktoi humbje të mëdha shtetit dhe të ardhmes së saj”, thonë në VMRO-DPMNE.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.