VMRO-DPMNE do të tentojë “rrëzimin” e pushtetit më 2 qershor


Më 2 qershor, VMRO-DMPNE do të mbajë një protestë e madhe popullore, sot ka vendosur vendosur kryesia qendrore e VMRO-DPMNE-së  konfirmoi Plusinfo nga një zyrtar i lartë i partisë, transmeton Pa Censurë.

Protesta u njoftua kohët e fundit nga kreu i partisë, Hristijan Mickoski dhe sot sekretari i partisë Igor Janushev, duke iu përgjigjur një pyetjeje të gazetaëve, tha se data e saktë do të njihet sot.

Më 2 qershor VMRO-DPMNE do të tentojë ta “rrëzojë” pushtetin në orën 20:00./Pa Censurë

Baby Boo