Visar Ganiu në vetizolim, apelon për kujdes maksimal dhe trajtim serioz të kësaj sfide


Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu përmes një postimi në Facebook ka bërë të dituar se është futur në vetizolim për shkak të siç shprehet ai kontaktit me një person të infektuar me Kovid-19.

Në vazhdim postimi i plotë i Ganiut

Gjej mundësinë përmes kësaj forme të komunikimit me ju, të ju informoj dhe të ndaj me ju shqetësimin për mënyrën se si po zhvillohet situata me virusin korona. Njëkohësisht dua të ju bëj me dije se këtyre ditëve kam pasur kontakt me person i cili ka rezultuar POZITIV ndaj testimit për CovID-19, prandaj që nga ky moment do të qëndroj në VETËIZOLIM dhe do të veproj sipas protokoleve të institucioneve përkatëse shëndetësore.

Te dashur qytetarë, edhe njëherë gjej rastin të ju bëj APEL për kujdes, përmbajtje ndaj masave të parapara dhe trajtim me seriozitet të kësaj tematike dhe sfide, sepse gjendja nuk duket aspak e mirë dhe gjithmonë mund të përshkallëzohet për më keq!

Baby Boo