Vijon moti i nxehtë me temperatura deri në 39 gradë Celsius


Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në orët e pasdites dhe gjatë natës, do të ketë reshje lokale të shiut, stuhi dhe erë të përforcuar. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 29 deri 39 gradë celcius. Gjatë fundjavës, moti pritet të jetë me diell dhe paralajmërohen reshje të shiut. Temperaturat do të bien për 4 deri 5 gradë celcius.