Vidhen plumbat e portretit të Adem Jasharit (Foto)


Për nderë të 20-vjetorit të rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz dhe Epopesë së UÇK-së, Besart Gashi, kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 gëzhoja plumbash protretin e Adem Jasharit.

Por ky mozaik me portret të Adem Jasharit nuk është si në fillim.  Gëzhojat me të cilat ishte ndërtuar ky mozaik dikush i ka vjedhur.  Reperi i mirënjohur shqiptar, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG ka publikuar disa fotografi të portretit të heroit kombëtar, Adem Jashari.

Baby Boo