VIDEO/ Tronditen ndjekësit e rrjeteve sociale, imami filmon live ekzorcizmin e gruas


Një imam britanik ka filmuar një prej ritualeve më të errëta të fesë islame, ekzorcizmin, dhe e ka postuar në rrjetet sociale.

Në video shfaqet një grua e pamartuar në xhaminë e rajonit Sheffield, South Yorkshire, e cila thuhej se ishte e pushtuar nga demonët.

Imami dhe gruaja e pushtuar janë të vetëm në dhomën e ritualit dhe gjatë këndimit të vargjeve kuranore, gruaja shfaqet duke kryer veprime dhe duke thirrur në forma anormale, madje në disa sekuenca të video merr në duar tavolinën, por në këtë moment imami e godet dhe situate qetësohet.

29-vjeçarja është e mbuluar dhe vuante nga problem shëndetsore, të cilat vinin si pasojë e “pushtimit” nga djalli.

Më poshtë mund të gjeni videon e postuar nga imami.

Ja linku

 
http://metro.co.uk/video/imam-carrying-muslim-exorcism-1620228/?ito=vjs-link