VIDEO/ Ish-komandanti i UÇK-së, Agim Çeku gjatë luftimeve në Koshare

Pamje të rralla filmkie ku shihet ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Çeku gjatë luftimeve në Kshare, në vitin 1999, shkruan fmimages.net

Baby Boo

Beteja e Koshares ishte pjesë e rëndësishme e operacionit sulmues për çlirimin përfundimtar të Kosovës.

Atje për herë të parë thyhet kufiri Shqipëri-Kosovë dhe ushtria serbe kishte pësuar humbje të mëdha.

Për më shumë shikojeni videon:

Restorant Lumare