Video e Messit të ‘vetmuar’ nga bashkëlojtarët e PSG-së po shqetësojnë tifozët tashmë


Fillimi i parë i Lionel Messit në Paris Saint-Germain përfundoi me një barazim 1-1 me Club Brugge, me pamjet që dëshmuan se ai ishte ‘i lënë vetëm’ nga shokët e tij të skuadrës.
PSG nuk arriti të marrë me shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Club Brugge në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve.
https://twitter.com/Lanii_SA/status/1438302597450981377?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1438302597450981377%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fvideo-e-messit-te-vetmuar-nga-bashkelojtaret-e-psg-se-po-shqetesojne-tifozet-tashme%2F

Kjo ndeshje ishte e para për Messin te klubi parisien në Ligën e Kampionëve dhe pritej një fitore e lehtë e tyre ndaj belgëve.
Megjithatë, gjashtë herë fituesi i Topit të Artë nuk mundi ta çojë PSG-në drejt fitores në ndeshjen e parë të së mërkurës mbrëma në Ligën e Kampionëve.

Ai pati një natë të qetë sipas standardeve të tij të larta dhe disa mendojnë se ata kanë përcaktuar saktësisht pse kjo ndodhi.
Një faqe me emrin “MessiMX30i” ka ndarë pamjet e Messit duke u përpjekur të thyejë prapavijën e fortë të Club Brugge, por asnjë nga shokët e tij të skuadrës nuk e ndihmoi.

Kjo e detyroi Messin të ndalonte su*lmet dhe të bënte një pasim pas.
Kjo situatë dukej e ngjashme me kohën e Messit në Barcelonë kur ai u bë porta e vetme su*lmuese e klubit nga Camp Nou.

Tifozët tashmë kanë shprehur shqetësimin e tyre dhe mendojnë se PSG mund të jetë skuadra e gabuar për Messin, pavarësisht se ka kaluar vetëm një muaj që kur ai u bashkua.
Messi përpiqet të driblojë rrugën e tij teksa yjet e tjerë të PSG-së vetëm qëndrojnë dhe e shikojnë atë, duke mos lëvizur fare për të kërkuar topin.

https://twitter.com/Abo_Qua/status/1438262797788385288?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1438262797788385288%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fvideo-e-messit-te-vetmuar-nga-bashkelojtaret-e-psg-se-po-shqetesojne-tifozet-tashme%2F