Vdes edukatorja shqiptare: Dyshohet se është prekur nga koronavirusi

Autoritetet shëndetësore vijojnë të këmbëngulin se Shqipëria është e paprekur nga koronavirusi.

Baby Boo

Por, “Gazeta Shqip” ka mësuar se dyshohet për një rast me virusin vdekjeprurës.

Sipas informacioneve që kjo gazetë disponon, një edukatore kopshti ka humbur jetën dhe trupi i saj ndodhet në morg për autopsinë.
Raportohet se dy specialistë të ISHP-së, të shoqëruar nga një patrullë e policisë po e dërgojnë trupin për të kryer analizat.

Gruaja që ka humbur jetën ka pasur shenja të gripit. Duke qenë se ka punuar si edukatore kopshti është e nevojshme që të qartësohen shkaqet e vdekjes.