Urim i Ahmetit për Pashkët: Thelbi i ringjalljes është shpresa dhe besimi

SKOPJE, MACEDONIA - MARCH 23: Head of the Democratic Union for Integration Ali Ahmeti speaks during a press conference following his meeting with Greek Foreign Minister Nikos Kotzias (not seen) in Skopje, Macedonia on March 23, 2018. Besar Ademi / Anadolu Agency

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti sot ka uruar të gjithë besimtarët ortodoks me rastin e festës së Pashkëve.
Ahmeti me këtë rast të gjithë besimtarëve u ka uruar shëndet, mbarësi e gëzime duke ju dëshiruar bekim në familje në këtë festë të ringjalljes.

“Në këtë ditë feste për ju, më lejoni t’i drejtohem gjithsecilit nga ju duke ju uruar shëndet, mbarësi e gëzime. Të bekuara qofshin familjet e juaja në këtë festë të ringjalljes. Pashkët na kujtojnë ngadhënjimin e dritës mbi errësirën, jetës mbi amshimin e në thelb ringjalljen e shpresës dhe besimit. Gëzuar dhe për shumë mot Pashkët”, thuhet mes tjerash në urimin e kryetarit të BDI-së, Ahmeti me rastin e festës së Pashkëve.

Baby Boo