Thaçi: Jemi në koalicion me LSDM-në dhe bashkë do të garojmë në zgjedhjet lokale, por jo me BDI-në

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi në Click Plus në TV21, bëri të ditur se në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë do të garojnë në koalicion me LSDM-në.  

Baby Boo

Thaçi gjithashtu bindshëm tha se me BDI-në nuk do të ketë koalicion, pasi që PDSH-ja ka qenë konkurrentë i drejtpërdrejtë i BDI-së. Ai më tej shtoi se PDSH-ja në Qeveri është në koalicion me LSDM-në dhe jo me B I-në.