Terror në Kanada: Të shtëna me armë, 1 i vdekur dhe 13 të plagosur. Vetëvritet autori

Të shtëna me armë janë regjistruar sot në rrugët e Torontos në Kanada, ku për pasojë një person ka humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur. Ngjarja ndodhi rreth orës 22:00 të së dielës në Greektown, një zonë popullore e qytetit plot me restorante dhe dyqane.

Baby Boo

Nga të dhënat paraprake, një person, ende i paidentifikuar, i veshur me të zeza, hapi zjarr me armë, ndërsa më pas u vetëvra.


Restorant Lumare