Tërmeti i fortë në Shqipëri, qytetarët në Lezhë dalin në rrugë (VIDEO)

Lëkundjet e forta të tërmetit, që paraprakisht raportohet se ishin me epiqendër 4 kilometra nga Lezha, bënë që qytetarët në këtë qyetet të braktisnin shtëpitë e të dilnin në rrugë.

Baby Boo

Tërmeti ra në orën 22:13 dhe kishte një magnitudë paraprake prej 4.8 të Shkallës Rihter. Lëkundjet me thellësi 10 kilometra, përveç Lezhës u ndjenë edhe në shumë qytete të tjera.
Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për dëme.