Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut


Tërmet me intensitet prej 4 shkallë Rihter, është regjistruar këtë mëngjes në orën 04:45 në pjesën veriperëndimore të Greqisë, në afërsi të ishullit të Korfuzit në kufi me Shqipërinë.

Tërmet ka qenë në thellësi prej 1 kilometri, ndërsa është ndjerë edhe në rajonin e Ohrit dhe Manastirit. Periudhën e fundit janë regjistruar disa tërmete në këtë rajon.

Baby Boo