Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 1665 teste dhe 115 raste të reja të COVID-19 u regjistruan në: Shkup 34 Kumanovë 10
Shtip 14 Prilep 15 Tetovë 3 Strugë 13 Manastir 4 Ohër 4 Gostivar 2 Kriva Palankë 1 Radovish 1 Krushevë 1 Koçani 1 Probishtip 2 Makedonski Brod 1 Pehçevë 1 Berovë 2 Vinicë 3 Delçevë 1 Sveti Nikole 2.

Baby Boo

Humbi jetën një pacient nga Gostivari në moshën 76 vjeçare. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroni 368 pacientë të shëruar. Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 149,934 teste COVID -19.

Nuk ka testime nëpërmjet skriningut. Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14455, numri i pacientëve të shëruar është 11525, numri i atyre që humbën jetën është 604 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2326.

Restorant Lumare