Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Nga Minsitria e Shëndetësisë njoftojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 4.445 teste, ndërsa janë regjistruar 1.511 raste të reja me COVID-19.
Në Shkup-654, Kumanovë-116, Manastir-86, Veles-68, Prilep-64, Tetovë-56, Gostivar-55, Kavadar, Shtip dhe Ohër nga 44, Strumicë-38, Gevgjeli-35, Kërçovë-25, Negotinë-22, Koçan dhe Radovish nga 15, Probishtip-14, Strugë, Sveti Nikollë, Dibër, Berov dhe Vinicë nga 11, Vallandov-10, Kriva Pallankë dhe Resnje nga 9, Bogdanci-7, Makedonska Kamenica-5, Kratovë dhe Makedonski Brod nga 4, Pehçevë dhe Dojran nga 3, Dellçevë, Krushevë dhe Demir Kapi nga 2, Demir Hisar-1.

Baby Boo

Janë konfirmuar 32 vi*ktima nga coronavirusi.
Janë regjistruar edhe 587 pacientë të shëruar nga coronavirusi.
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 130.022, numri i pacientëve të shëruar është 106.979, numri i vdekjeve është 3.781, ndërsa numri i rasteve aktive është 19.262.


Restorant Lumare