Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 2,160 teste dhe 254 raste të reja të COVID-19 u regjistruan në: Shkup 111 Prilep 29 Kavadari 20 Ohër 13 Negotinë 10 Manastir 9 Gostivar 7 Kumanovë dhe Veles nga 6 raste secili qytet Tetovë dhe Gjevgjeli nga 5 raste secili qytet Shtip, Strumicë, Strugë dhe Resnje nga 4 raste secili qytet Koçani, Delçevë dhe Vinicë nga 3 raste secili qytet Kërçovë, Dibër, Kriva Pallankë, Probishtip, Kratovë, Demir Hisar, Krushevë, Bogdanci nga 1 rast secili qytet

Baby Boo

Humbën jetën 16 pacientë, 5 pacientë nga Prilepi (83, 75, 75, 73, 49), 3 pacientë nga Ohri (85, 83, 77), 2 Pacientë nga Shkupi (78, 62) dhe një pacient nga Kumanova (76) , Kriva Palanka (76), Struga (68), Gjevgjeli (75), Koçani (83) dhe Negotina (67). Nga vdekjet e raportuara, të gjithë humbën jetën në spital. 151 pacientë të shëruar. Deri më tani, një total prej 502,711 teste të COVID-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 99,285, numri i pacientëve të shëruar është 89,400, numri i atyre që humbën jetën është 3,063 dhe numri i rasteve aktive është 6,822.