Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!


Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.543 testime dhe janë regjistruar 477 raste të reja.

Prej rasteve të reja 221 janë në Shkup, 27 Kumanovë, Dibër 1, Shtip 13, Prilep 24, Tetovë 12, Strugë 3, Veles 7, Manastir 15, Ohër 17, Kavadar 20, Gostivar 18, Gjevgjeli 5, Strumicë 20, Kriva Pallankë 6, Radovish 6, Krushevë 5, Koçani 4, Probishtip 3, Makedonski Brod 2, Pehçevë 3, Berovë 7, Vallandovë 2, Vinicë 4, Dellçevë 8, Kratovë 2, Sveti Nikole 3, Kërçovë 7, Resnjë 10 dhe Negotinë 2, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sot ISHP po ashtu regjistroi 331 pacientë të shëruar dhe 10 pacientë të vdekur. Prej pacientëve të vdekur, tre janë nga Shykupi, dhe nga një në Prilep, Tetovë, Strumicë, Manastir, Gostivar, Gjevgjli dhe Probishtip.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 87.590 raste me COVID-19, ku prej tyre 68.695 janë shëruar dhe 2.657 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive mbete 16.238.

Baby Boo