Tahiri: Me Daut Haradinaj për kryetar, do t’i kthehet serioziteti Prishtinës


Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se Prishtina e ka gjetur kryetarin e saj që mund të ballafaqohet me sfida.
Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se pas kandidimit të Daut Haradinaj për të parin e kryeqytetit, tregon seriozitetin e vullnetin e madh të tij ndaj kryeqytetit, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu bëjmë të ditur se Tahiri kishte kandiduar për kryetar të Prishtinës, e me këtë ai ka thënë se Qeveria Haradinaj, e bëri me ligj Prishtinën

Ky është njoftimi i plotë pa ndërhyrje:
Nominimi e kandidimi i Daut Haradinajt për Kryetar të Prishtinës, tregon seriozitetin e vullnetin e madh të tij ndaj Kryeqytetit.
Ky kandidim tregon se pos që besuam, e arritëm ta bëjmë Prishtinën me status ligjor Kryeqytet, tashmë kemi kandidatin që mund ta bëjë së funksionuari të tillë.

Prishtina, me sot e ka gjetur luftëtarin e saj dhe Kryetarin e saj që mund të ballafaqohet me sfidat, por edhe guxon ta bëjë ndryshimin.
Jo vetëm se i gëzohem, por kjo e bënë dyfish më të madh përkushtimin e angazhimin tim në pëkrahje