Sulejman Osmani nga burgu i Shutkës, ja çfarë më ka ndodhur!


Letra orgjinale e dërguar në Pa Censurë nga i dënuari në rastin e Kumanovës Sulejman Osmani

07.09.2018
Dit e premte nga ora 4 masdite me kafshoi ni grenz me muren me quan ne spitalin ushtarak ne Shkup.Ate dit nje komandir i njesitit(Alfa) me provokonte tan kohen,une isha i shtrirë në krevat duke mar infuzion ai me thojke.Me pyeti per rastin e Xhavit-Hasanit kur i kan kindapuni ushtar dhe më thojke ti e di se e keni(perdhunu),dhe rahur ushtarin pse spo tregon, pastaj me tha tregom kush ti heki prangat në Brez kur ke ikur se ti ke ra tre polic i largun prej pune,pastaj beri kryqin dhe me tha po tisha kan une në Kumanov asnja xhall nuk ju kisha lan.Pastaj nxori ni fotoaparat dhe me fotografoi 2 her më thojke ti je kan në luft në Bosnje-Kroaci-Kosov,tani edhe në Kumanov.Kurse per vitin 2001 te kam pare në fshatin(Tanush) te shkolla se une i di ato vene shum mir,më thojke kur ka ra ni auto blind në min më thojke ju e keni bëre dhe i thojke motres Medicinale jepja infuzionin ma shpejt,shloja ma shum.
Dhe shum provokime tjera dhe(kallashin) e mbajke te kthyer nga une.
Jam friksu shum se po ndodh naj sen atë dit.
Tani mendjen e kam te ai polic i njesitit(Alfa),pse mem fotografu dhe qka ju desht mem fotografu,tani mendoj se e kam jeten në rezik dhe nuk di qka të baj.Për ket arsye ju drejtohem juve avokati i popullit të më jepni sqarime mbi rastin që me ndodhi mua.
Ju lus juve(A popullit)qe ket rast tja bani me dije ministrit të punve të mbrendshme.
Tani nëse semurem un kam frik të shkoj në spital
Ju Faleminderit për
Mirkuptim
Sulejman Osmani
I burgosur(perjetsisht)në burgun e Shutkes.
Rasti Kumanoves 2015.

Baby Boo