Shtypi për vdekje turisten italiane, arrestohet shoferi


Policia e Sarandës vuri në pranga 52 vjecarin Fatmir Rumani, shoferi që shkaktoi aksidentin e rëndë ditën e djeshme, ku një grua humbi jetën dhe burri i saj u plagos.
Sipas policise më datë 24.08.2018, në aksin rrugor Sarandë – Ksamil, në vendin e quajtur “Hidrovor” ky shtetas duke drejtuar automjetin tip “Ford” me targa AA 609 UD, është përplasur me motomjetin tip “Piaggio” me targa AL 429 me drejtues shtetasin italian G.S, 63 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë duke marrë mjekim më të specializuar.

Si pasojë e kësaj përplasjeje ka humbur jetën shtetësia italiane M.S, 64 vjeçe, e cila ishte pasagjere në motomjet.

ZGJEDH EDICIONIN

Shtypi për vdekje turisten italiane, arrestohet shoferi

GAZETAEXPRESS E shtune, 25 Gusht 2018 18:44 Policia e Sarandës vuri në pranga 52 vjecarin Fatmir Rumani, shoferi që shkaktoi aksidentin e rëndë ditën e djeshme, ku një grua humbi jetën dhe burri i saj u plagos.
Sipas policise më datë 24.08.2018, në aksin rrugor Sarandë – Ksamil, në vendin e quajtur “Hidrovor” ky shtetas duke drejtuar automjetin tip “Ford” me targa AA 609 UD, është përplasur me motomjetin tip “Piaggio” me targa AL 429 me drejtues shtetasin italian G.S, 63 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë duke marrë mjekim më të specializuar.

Si pasojë e kësaj përplasjeje ka humbur jetën shtetësia italiane M.S, 64 vjeçe, e cila ishte pasagjere në motomjet.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” neni 290 i K.Penal