SHPËRTHEN E DASHURA E IZET HAXHISË, I NXJERR TË PALARAT AVOKATIT TË NJOHUR: SHKOJE ME PUSHIME NË TURQI ME GRUAN E PARË…

Përmes një shrkimi të gjatë në Facebook, e dashura e Izet Haxhisë, ish bodigardit të Sali Berishës, sulmon ashpër avokatin e njohur Romeo Kara, dikur mik i Izet Haxhisë dhe përkrahës i kauzës së tij për rihapjen e “dosjes Hajdari”.

Por sulmi i saj nuk ndalet me kaq, ajo ka vijuar me akuza edhe kundrejt vëllait te Izetit si dhe Zylfie Haklajt.

Postimi:

“Shikoni se si e trajton Romeo Kara mua dhe Izet Haxhine!

I cili eshte ne izolim, dhe nuk mund te

me mbroje nga keta vemje qe shpifin dhe sulmojne dashurine e tij! Po keta nuk njohîn as nder, as Kanun, Apo jo, Romeo Kara, kur shkoje ne pushime ne Turqi tek Izeti, me gruan e pare, nderkohe qe ishe me te dyten?

Te me quash mua kerme, dhe Izetin kokeloqe, ti diskretiton thjesht vetveteven tende te pavlere, sepse burgun po e ben Izet Haxhia e jo ti, qe kerkove ndihme nga shteti se te shkuan shtate! Ku i ke provat qe une kam qene me Argiten? Ku i ke provat qe une kerkova dosjen? O i mjeri ti, qe te iku dhe ai pak publicitet qe i beje vetvetes tende te kalbur, ne saje te Izet Burrit! Ti guxon te quash Izetin te shitur, more vemje jarganjosese?

Bashke me Ismet Haxhija, e me Ed Alikaj bashke? Po ju jeni ca krimba te ndyre! Dhe ti Ismet Haxhiaj, mos me bej te te publikoj gjithe msg e motra e te tua, se si nuk i cove nje shishe uje tet vellai ne burg, me arsyen e gjynafqarit, qe jeton vetem me nje pension… Kam cdo gje.. Dhe kjo eshte me e vogla… Sepse nese Izetîn nuk e degjon asnje prokuror, mua s me ndalon kush te denoncoj krime te pazgjidhura ende… Mendohu mire, para se te shesesh tet vella per nke grusht interesi! Ju u preket te gjithe, sepse Izeti refuzoi

qe t i permendnit emrat per interesat tuaja, sepse ai LUFTEN e tij me Berishé

do t a coj deri ne fund!

Ti , Ed Alikaj, qe m a trajtove dje Izetin

si gjynafqar dhe lypes, ke kete msg nga Izeti: dergo ate Romeo neverine, t i terheqi ato leke qe i ke derguar,

sepse parate e njerezve si ty, qe te shesîn e dergojne msg private, per shpifje te nje tregtije te Izetit me

Berishen, ndotin edhe djallin vete!

Ti Zylfie Haklaj, u mashtrove pa asnje qendrese, kunder njeriut qe shkaterroi jeten per te mos te tradhetuar.. Gjyqi do behet! Asnje s do kursehet! As ti, Ismet… Per gjera qe ti i di mire!

Izeti eshte trim i trimave dhe s jua ka nevojen asnje vemje si ju! Sepse ka Zotin me vete, ka te drejten, me ka edhe mua! Me dukéni kaq qesharake, sa edhe Berisha ne grahmat e tij te fundit…Kete po ju transmetoj ne emer te Izetit! Po eshe ne emrin tim, qe me akuzuat si

spiune, si prostitute, etj… Sepse nuk mûd te pranonit qe nje femer t ju prishte planet tuaja karrieriste dhe financiare, dhe qe te donte Izetin me shume se cdo gje ne bote!

Degjoni o miq! Kush eshte ne burg? Kush eshte ne izolim total? Romeo? Ismeti? Apo trimi Izet Haxhia?

Po jedhin balte mbi mua, nje femer te vetme e te semure, po me kercenojne me jete e me femijet e mi!! I kam

te gjitha ne dore te avokates!!

Une nuk jam as Shote, e as viktime!Une jam dashuria e Izet Haxhise dhe do jepja me deshire jeten , per t i mbrojtur nderin e tij! Sepse Izet Haxhia as nuk shitet, as nuk blihet, more burrece fb, qe

merreni me gra e femije!!!

Dhe minimumi nuk do jete diskretitimi, por burgu!!!!

Tradhetare te ndyre, Jago te shpifur, qe mbani ere leku e interesi!

Mjere nena per ju, o te piset!

Hajde, hajdeni, m a mbyllni gojén , po ju a mbajti! O Romeo trimi me flete, o Ismet gjakprishuri qe shite vellain me keq se Juda Krishtin, dhe ju copat e budallenjve qe u mashtruar nga keta te dy!!!”

Baby Boo