Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni


Pas një sërë uljesh të çmimeve të naftës e benzinës gjatë këtyre dy muajve që lamë pas, sot u rikthyen sërish shtrenjtimet.

Komisioni Rregullator i Energjisë sot vendosi të rrisë me 2,5 denarë benzinën Eurosuper BS-98 dhe Eurosuper BS-95, ndërsa Eurodizeli shtrenjtohet me 3,5 denarë për litër.  Eurosuper BS-98 shkon në 64 denarë, ndërsa Eurosuper BS-95 në 61 denarë, kurse 58,5 denarë.