Real Madrid eliminon PSG-në, Benzema hero i madrilienëve

Real Madrid është kualifikuar në 1 të tetën e finalistëve të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Paris Saint-Germain me rezultat të përgjithshëm 3-2, pas dy ndeshjeve.

Baby Boo

Karim Benzema i habiti të gjithë duke shënuar hat-trick dhe duke përmbysur rezultatin në Santiago Bernabeu.