Qytetari: Ti bëj sikur gënje, ne bëjmë sikur besojmë. Rama befason me përgjigjen e tij


Kryeministri Edi Rama gjatë ditës së djeshem publikoi një postim ku tregonte matjet e kimikateve për domatet që synonin eksportin në vendet e BE-së. Por përveç postimit, Rama nuk ngurroi t’i kthente përgjigje edhe qytetarëve .

Qytetari: Nje domate exporti nuk perfaqeson ate qe han shiptaret.. ( ti bej sikur genjen ne bejm sikur besojm)

Rama: Hahahaha ke te drejte, kjo ne foto eshte kokrra e vetme e shendetshme dhe edhe kete na e mori Europa, kurse neve na mbeten domatet e helmuara, c’te te them tjeter une ty qe ne vend se te flasesh per elektroniken qe e di cfare eshte, flet per kete teme ku s’di asgje.