Protesta në Shqipëri, tension mes policisë dhe protestueseve

Në mbyllje të fjalës së Bashës, që ftoi turmën të marshojë drejt Ministrisë së Brendshme, pati edhe momente tensioni mes turmës dhe policisë.

Baby Boo

Disa protestuesë tentuan të çajnë kordonin e policisë, të vendosur para kryeministrisë, duke hedhur tymuese dhe goditur me sende të forta.

Tensioni zgjati për disa minuta, ndërsa eksponentë të Partisë Demokratike u angazhuan për të qetësuar protestuesit dhe për të vijuar me marshin drejt Ministrisë së Brendshme.

Do të jetë pikërisht hapësira para këtij institucioni ku do të spostohen protestuesit, që sipas thirrjes së Lulzim Bashës, do të kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.