Policia ka kapur një person që kërkoi ndalimin e tabelave të Serbisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person i cili ka nxitur urrejtje në rrjetin social Facebook duke bërë thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe, njofton Klan Kosova.

Baby Boo

“Lidhur me këtë janë ndërmarr veprime të nevojshme nga Policia, është identifikuar i dyshuari mashkull shqiptar, i cili është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt” thuhet në raport të Policisë.