PIU HELM, KUSH ËSHTË PEDAGOGU I UNIVERSITETIT TË MJEKËSISË QË I DHA FUND JETËS (EMRI)

Një 27 vjeçar nga Lezha i identifikuar si Bledar Lufi i dha fund jetës duke pirë helm. Lajmin e konfirmoi edhe ish deputeti socialist Arben Ndoka, ku nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, përmendi mes të tjerash vdekjen tragjike të 27 vjeçarit.

Baby Boo Tinex

Newsbomb.al mëson se Bledar Lufi, i cili i dha fund jetës duke pirë helm vdekjeprurës ishte me profesion pedagog. Lufi ishte pjesë e stafit pedagogjik pranë Universitetit të Mjekësisë në Tiranë.

Lajmin për vdekjen tragjike të Bledar Lufit e konfirmon edhe pedagogia Erisa Mane. Kjo e fundit me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet e tronditur për humbjen e kolegut dhe mikut të saj.

Po ashtu studentë të Universitetit të Mjkekësisë janë shprehur për newsbomb.al se janë tronditur nga lajmi për pedagogun e tyre, pasi e njihnin si njeri pozitiv dhe me plot energji.

Sakaq, ende nuk dihen shkaqet që e kanë çuar 27 vjeçarin të marrë aktin fatal për jetën.

Restorant Lumare