Përzierja e fuqishme që largon nikotinën nga trupi në mënyrë të menjëhershme

Për të eliminuar nikotinën, trupit i duhen 48-72 orë. Një përbërës që do të mund t’ju ndihmonte ta bënit këtë është kremi i tartarit.

Ky krem ​​ofron një numër të madh përfitimesh shëndetësore sidomos tek duhanpirësit dhe çka është më e rëndësishme, nuk kushton shumë. Kremi vjen në formë pluhuri dhe gjendet në fund të fuçive të verës, por nuk përmban alkool.

Përfitimet e tartarit:

• Ndihmon në lënien e duhanit.
Nëse dëshironi të lini duhanin thjesht vendosni pak nga ky pluhur në lëngun tuaj të portokallit dhe e pini. Lëngu i portokallit është gjithashtu i dobishëm për shkak se ka vitaminë C, e cila ndihmon gjithashtu për të larguar nikotinën nga trupi.

• Redukton dhimbjet e artritit.
100 gr e këtij kremi mahnitëse përmban 2mg magnez. Mbushni vaskën tuaj dhe shtoni 3 lugë kripë kristalore me 2 lugë krem tartari, në ujë.

• Ndihmon me infeksionet urinare.
Do t’ju duhet një filxhan me ujë të ngrohtë, ku do të shtoni 1 lugë e gjysmë gjelle krem ​​tartari. Hidhni dhe pak lëng limoni dhe konsumojeni 1-2 herë në ditë.

• Ndihmon në pastrimin e akneve.
Kremi i tartarit ka veti akute që janë të mira për pastrimin e akneve dhe lëkurës. Nuk duhet ta vendosni përbërjen në fytyrë! Thjesht bëni një përzierje prej 226 ml ujë ose lëng portokalli me 1 lugë gjelle krem ​​tartari dhe pijeni atë.

Baby Boo